dzisiaj: sobota 19 sierpnia 2017
Szelki dla psów Szelki dla psa Rss Submit
Wrz
26
Ostatnia aktualizacja: Czwartek, 26 wrzesień 2013 drukuj wyślij

Szelki zaprzęgowe dla psa

Szelki zaprzęgowe dla psa

Spośród bardzo szerokiej gamy szelek dla psów należy wyróżnić dwie grupy. Pierwszą z nich są produkty typowo rekreacyjne czyli takie jakie na co dzień ubieramy naszemu psu wychodząc z nim na spacer. Drugą grupą są szelki specjalistyczne - i to właśnie o nich chcielibyśmy dzisiaj nieco więcej opowiedzieć.

Jak sama nazwa wskazuje produkty z tej grupy mają swoje zastosowanie naprawdę w bardzo różnych dziedzinach - gdzie tylko pojawia się pies, jednak najczęściej zauważyć je można w różnego rodzaju dyscyplinach związanych z psimi zaprzęgami.

Jak pokazują statystyki z roku na rok przybywa zwolenników psich zaprzęgów stąd też coraz więcej firm produkujących akcesoria dla psów zaczyna wprowadzać do swojej oferty handlowej specjalistyczne szelki zaprzęgowe. Naszym zdaniem to bardzo dobry kierunek gdyż takie szelki wcale nie odbiegają jakością od tych które jeszcze do niedawna musieliśmy kupować w sklepach porozrzucanych po całej Unii Europejskiej a nawet niekiedy je przewyższają - nie mówiąc już nawet o zdecydowanie niższej cenie!

Wracając jednak do tematu to szelki zaprzęgowe dla psa powinny być idealnie dopasowane do zwierzęcia ponieważ przy dużym wysiłku (bieg z obciążeniem) może nastąpić do bardzo poważnych obtarć które są bardzo do leczenia. Dlatego jeżeli nie wiemy dokładnie jak dobrać odpowiedni rozmiar szelek dla swojego pupila to najlepiej spytać się specjalisty lub osoby która miała już do czynienia z tego typu produktem.

Oceń artykuł
50%
50%
Ocen: 2